Dieta, oczyszczanie organizmu, żywienie specjalne

Nadwaga i otyłość to narastający problem. Do tej pory kojarzyliśmy  zjawisko ze Stanami Zjednoczonymi. Naraz okazuje się, że to również nasz polski problem. Co piąte dziecko jest otyłe. Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie – to z doniesień prasowych. Wystarczy jednak przypomnieć sobie widoki z naszych bałtyckich plaż, tegorocznych wakacji i… problem jest widoczny jak na dłoni. Mowa jest już o epidemii.

Najprostszy, choć nie idealny, wskaźnik problemów z wagą to wskaźnik masy ciała BMI (Body Mass Index).  Podziel  swoją wagę w kilogramach przez kwadrat wzrostu podanego w metrach i już masz swój BMI. BMI większe od 25 wskazuje na pojawiające się kłopoty z należną wagą.

IMG_1351Nie wchodźmy w naukowe rozważania nad wyższością tego czy innego wzoru dla wagi należnej. Wiele sporów dotyczy jakości różnorakich wskaźników odwzorowujących właściwe/należne parametry wagi w stosunku do wieku, płci, wzrostu…itp.

Wiemy, że nadmiar ciała to jedna z głównych przyczyn wielu chorób. Wymienić tu można  np. cukrzycę typu drugiego, nadciśnienie tętnicze, kamicę żółciową, zespół bezdechu sennego, schorzenia układu kostno-stawowego, czy zaburzenia hormonalne. Nadwaga a potem otyłość   to CHOROBA. Choroba przewlekła, nad którą jeśli chcemy możemy w większości przypadków zapanować.

Proponujemy zainteresowanym osobom udział w planowanych na sezon wiosenny i jesienny turnusach z dietetykiem. Współpracujemy z zaprzyjaźnioną Panią doktor. Zajrzyj na stronkę prowadzoną przez dr inż. Agnieszkę Leciejewską (dietetyczna stronka zaprzyjaźniona)

W trakcie takiego turnusu zaproponujemy  dietę odkwaszającą i/lub oczyszczającą nie zaś odchudzającą. Dietetyczka obecna podczas krótkiego turnusu będzie służyła swoją bogatą wiedzą teoretyczną i praktyczną. Zapraszamy!!!

maly jedzonkoTo na JeżoTalerzu nie dla nas, nie dla nas!!!